Informace pro klienty

Informace pro klienty

a zájemce o mé služby

 

Na této stránce najdete odpovědi na nejčastější otázky ohledně mých služeb. Pokud jste zde nenalezli odpověď nebo byste se rádi domluvili přímo se mnou, neváhejte mě kontaktovat.

 

Dotazy ke spolupráci

Kdo se na mě může obrátit?
Pracuji s jednotlivci, páry, vícečetnými vztahovými skupinkami i s rodinami.
Co se věku týče, pracuji obvykle s klienty 18+. Spolupráce s mladšími klienty je také možná, ale je potřeba podepsaný souhlas zákonného zástupce.

Co je potřeba, pokud se chcete na sezení domluvit?
Někdy se na mne obracíte s dotazem, zda je potřeba před prvním setkáním zaslat podrobnější info o vás nebo předložit doporučení od lékaře. Nic takového není potřeba. V případě zájmu o mé služby mě jednoduše kontaktujte prostřednictvím emailu či telefonu a domluvíme se.

Jakou formou se lze setkat?
Nabízím setkání „naživo“ (face to face) u mne v pracovně nebo online formou – nejčastěji používám Skype a WhatsApp, ale pokud preferujete jinou platformu, ráda se s ní seznámím 🙂

Jak dlouho trvá jedno setkání?
Můžete si vybrat ze dvou variant podle toho, co vám více vyhovuje – 55 nebo 85 minut. Pro individuální setkání je vhodná kratší i delší varianta. Pro párová/skupinová/rodinná setkání doporučuji zvolit delší formu, která poskytne všem dostatek prostoru. Délku setkání lze po domluvě upravit.

Jak často setkání probíhají?
To záleží na individuální domluvě s každým jednotlivým klientem. Nejčastěji se setkáváme 1x za týden, 14 dní nebo tři týdny. Intenzitu lze samozřejmě v průběhu spolupráce upravovat dle vašich potřeb a potkávat se můžeme také nepravidelně.

Jak dlouho spolupráce trvá?
Lze se domluvit na jednorázové konzultaci, sérii několika setkání i na dlouhodobé spolupráci. Zda budete chtít ve spolupráci pokračovat nemusíte vědět dopředu – můžeme se domluvit v průběhu.

Jakým způsobem pracuji?
Mým hlavním nástrojem je rozhovor. Mimo to lze v případě vašeho zájmu využít i některé zážitkové techniky, např. práce s terapeutickými kartami a pod.

Je možná souběžná spolupráce s více psychology?
Navštěvujete-li již psychologa a máte současně zájem o mé služby, lze se na spolupráci domluvit. Je ale dobré mě o tom informovat, abychom se společně domluvili na takovém nastavení spolupráce, kdy se vám budou služby doplňovat a zbytečně nepřekrývat.

Je možná souběžná spolupráce s psychiatrem?
Ano, určitě. Poradenství a farmakologická léčba se mohou dobře doplňovat.

V jakém jazyce poradenství probíhá?
Nabízím poradenství pouze v českém jazyce.

Je možné vystavit potvrzení o konzultaci/spolupráci (např. pro zaměstnavatele)?
Ano.

Co možné není
Neposkytuji klinické vyšetření a nemohu předepisovat léky – jako psycholožka mám humanitní, nikoliv lékařské vzdělání. Nespolupracuji s pojišťovnou a proto nabízím poradenství pouze za přímou platbu.

 

Informace k (prvnímu) setkání

Obsahem prvního setkání je vzájemné seznámení, vytvoření bezpečného prostoru a nastavení spolupráce. Probereme, s čím přicházíte, jaká jsou vaše očekávání a co bude cílem našich setkání.

Setkáváme-li se naživo, prosím, přijďte cca o 5 minut dříve, abychom mohli využít samotný čas pro setkání na maximum.

V případě setkání online se předem domluvíme na platformě, přes kterou se spojíme (Skype, WA,…). V čase setkání pak pouze stačí zahájit z vaší strany videohovor. Budu na příjmu.

 

Informace k platbě

Jakým způsobem probíhá platba za setkání?
Platba probíhá předem na účet – částku prosím zašlete tak, aby dorazila nejpozději 24 hod. před domluveným setkáním. V tuto chvíli nepřijímám platby v hotovosti.

Co se stane, pokud nestihnete zaslat platbu včas?
Někdy se může stát, že je platba zaslána na poslední chvíli. Zasíláte-li platbu méně, než 24 hodin předem, prosím, kontaktujte mě telefonicky nebo přes SMS, abych věděla, že setkání z vaší strany platí. V opačném případě bohužel nemohu se setkáním počítat.

Co dělat, když nemůžete na domluvené setkání dorazit?
Ozvěte se, ráda se domluvím na novém termínu. Při setkání zrušeném více, než 24 hod. předem vracím zpět již zaslanou platbu. V případě, že zrušíte setkání méně, než 24 hod. předem, zaslanou platbu ponechávám jako storno poplatek.

V případě, že by bylo již zaplacené setkání zrušeno z mé strany, zasílám platbu zpět, nebo ji lze po domluvě využít jako platbu za budoucí setkání.