Chcete zlepšit váš sexuální život? Skoncujte s tabákem

… asi tak by se dal ve zkratce shrnout dnešní příspěvek. Na 31. května totiž připadá Světový den bez tabáku. Rizika jeho užívání si lidé obvykle spojují se závažnými obtížemi a nemocemi, z nichž některé mohou být i smrtelné. Obtíže v sexuální oblasti sice život ohrožující nejsou, ale i tak ho mohou velmi ztrpčit.

 

 

U mužů může užívání tabáku přispívat k rozvoji erektilních dysfunkcí. Jak? Látky obsažené v tabáku totiž mohou negativně ovlivnit krevní zásobení penisu a narušit tak správný průtok krve. Kouření navíc poškozuje tkáň hladkého svalstva penisu a dále negativně ovlivňuje hladinu oxidu dusnatého – nervového mediátoru, který uvolňuje hladké svalové buňky penisu. Výsledkem toho je zhoršení erekce.

Obtíže spojené s užíváním tabáku se bohužel nevyhýbají ani ženám. Když jsou ženy sexuálně vzrušené, dochází také přirozeně ke změnám prokrvení v oblasti genitálií – to pomáhá lubrikaci a přispívá k větší citlivosti klitorisu… což přispívá k příjemnějšímu sexuálnímu zážitku. Látky obsažené v tabáku průtok krve podobně jako u mužů negativně ovlivňují a důsledkem toho je, že ženy mohou pociťovat nedostatečnou lubrikaci a tedy prožívat pohlavní styk jako bolestivý a nepříjemný. Problematické také může být dosahování orgasmu.

Užíváte-li tabák a přemýšlíte-li nad tím, zda s ním skoncovat, třeba bude právě dnešek tím zlomovým dnem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *