Reference

Reference

 

„Ještě bych Vám chtěl touto cestou poděkovat za úžasné a zajímavé přednášky, které jste s kolegou měli na Adviku a doufám, že letos na con zase zavítáte.“  (Martin, 2017)

„Narazila jsem na Vaše stránky, a udělaly mi velikou radost. Vypadá to, že se věci změní k lepšímu.“  (Eva, 2016)

„Páči sa mi to, že si o tejto téme začala hovoriť otvorene a otvárať ju aj ostatným… :-)“  (Peter, 2017)

„Dobrý den, děkuji za super stránku, objevil jsem ji náhodou a moc se mi líbí…“  (M., 2017)

„Zdeňka a Maryl vzali všeobecný názor, co se vybaví obyčejnému člověku, když se mu řekne BDSM. Zkonfrontovali nás s pravdou, takže takové uvedení do reality tohoto zájmu.“  (Ivanitko a Heliet, 28.7.2016, přednáška 8 největších mýtů o BDSM)

„Musím pochválit Zdeňku a Zdycoptera za jejich mimořádně kvalitní přednášku o sexuálních tématech. Byli to studenti, kteří se zabývali přímo sexuálními variacemi. Takže věděli o tomhle tématu hodně věcí do hloubky a dokázali s lehkostí odpovídat na dotazy a debatovat s návštěvníky.“  (Ivanitko a Heliet, 27.7.2016, přednáška České vs. japonské zákony o sexu)

„Zajímavě podané informace, odborné znalosti harmonicky vyvážené s osobními zkušenostmi, přednáška dobře připravená a hezky odprezentovaná. Těším se na další pokračování :-)“  (21.6.2016, přednáška 8 největších mýtů o BDSM)

„Díky za pootevření dveří do světa BDSM. Zajímavé, poučné.“  (Tomáš, 21.6.2016, přednáška 8 největších mýtů o BDSM)

„Moc se mi to líbilo a oceňuji otevřenost vůči spolupráci, také neziskovost vašeho projektu.“  (30.4.2016, přednáška Dominantně-submisivní vztahy a partnerský sadomasochismus)

„Zajímavá přednáška s potvrzením mnoha velmi shodných myšlenek a úvah, kterými jsem si za 12 let od svého vlastního vnitřního coming outu prošel. Těší mě vždy setkání s lidmi, kteří věci v tomto směru cítí podobně.“  (30.4.2016, přednáška Dominantně-submisivní vztahy a partnerský sadomasochismus)

Jsem vděčný že někdo velmi inteligentní jako Vy dokáže formulovat myšlenky okolo BDSM s takovou grácií! Smekám před Vámi a vlastně se i uctivě klaním, proč to nepřiznat, že? Ať se Vám daří!!“ (2016)

„Děkuji Vám za velice zajímavé přednášky a workshop na ADVIKu. Budu doufat, že si najdete čas přijet i příští rok.“  (Jaroslav, 2016)

„Skvělá přednáška byla v Echi salonku jménem úchylův průvodce.“  (pitihrasek, 1.8.2015, přednáška BDSM)

„Bondage a sadomasochismus – BDSM Bohužel už nevím, jak se přednáška jmenovala přesně, což nevadí, protože tématem byl právě nadpis této kapitolky. Opět dvojice přednášejících, které jsme již znali z té o úchylkách, tentokrát probírající téma BDSM doprodrobna. Tedy, jak se rozlišují dvě formy (násilná a dobrovolná), jaká je psychologie jedinců provozujících tyto činnosti, kdy mi pěkně bylo potvrzeno, že se s tím už člověk rodí a že případy, kdy se třeba jen mstí za to, jak se k němu ostatní chovali, je jen zřídkakdy. Opravdu zajímavé, obsáhlé a objasňující. Kromě následného doporučení titulů to jinak nebylo doprovázeno nějakými lechtivými obrázky, takže čistě informační přednáška, která ovšem člověku dala hodně.“  (Ryuuhei, 1.8.2015, přednáška BDSM)

„Úchylův průvodce od nyotaimori po tamakeri Naše cesty vedly dále ecchi sekcí a to další přednáškou s tímto zajímavým názvem. Dvojice přednášejících, která se na Adviku objevila prvně, si vzala téma podivných úchylek jako takových a to jak seriózně, tak jsme se všichni dokázali pořádně pobavit nad tím, co může komu za bizarnosti vůbec přijít takzvaně „nažhavující“ (sledování obličeje s následným pohledem do úst aktérky, či házení dortů po oděné poskakující aktérce). Nad tím holt člověku rozum stál a taktéž mu mnoho vědomostí dal. Ale už nic dál… Zkrátka, velmi dobrá přednáška, přednášející zkušení v příslušících oborech (samozřejmě tím myslím psychologii a podobné vědy) a tudíž i kvalitní a obohacující obsah.“  (Ryuuhei, 31.7.2015, přednáška Od nyotaimori po tamakeri)

„V pátek jsem se dokolíbali na přednášku Úchylův průvodce, kterou prezentovali, podle mě opravdu dobře, mistři svého oboru. Ono se vlastně není čemu divit, když to ti lidé studují a zajímají se o to. Dozvěděla jsem se, pobavila jsem se. Chtěli jsme se dostavit i na jejich druhou přednášku o BDSM, bohužel jsme nestíhali.“  (Luna95, 31.7.2015, přednáška Od nyotaimori po tamakeri)