Knižní tip: Muffin a čaj

Tentokrát bych vám ráda doporučila knihu z žánru, který se u mě na stránce objevuje poprvé a tím je young adult nebo-li literatura pro mládež. Ale ráda bych vás ubezpečila, že kniha Muffin a čaj zaujme i starší čtenáře. Ostatně já jsem toho důkazem 🙂 A proč že ji vlastně uvádím v knižních tipech na mém blogu? Protože je o vztazích, lásce, coming outu, LGBT. A protože je napsaná s lehkostí a uvěřitelně, lidsky.

O čem kniha vlastně je? Long story short: Daniel a Kit jsou šestnáctiletí chlapci, studenti jedné internátní školy. Každý z nich je jiný – Daniel je nejlepším žákem školy, tichý introvert, který si důsledně střeží své soukromí. Kit je naopak přátelský, komunikativní, má umělecké nadání. Mohlo by se zdát, že ti dva nebudou mít nic společného, ale opak je pravdou.

Na první pohled může příběh působit jako jedno velké klišé, ale věřte, není. Autor citlivě, prostřednictvím skvělých dialogů hlavních hrdinů a místy i s kapkou humoru odkrývá příběh dvou lidí, kteří si k sobě postupně hledají cestu. A není to vždy snadné. Kromě líčení romantického vztahu se příběh nevyhýbá ani takovým tématům jako jsou úzkosti, šikana, ale také přijetí sebe sama takového, jaký člověk je, bez ohledu na sexuální orientaci.

V knize čtenář objeví myšlenky, které jsou mi osobně moc sympatické: dovolit si upřímnost k sobě sama i k ostatním, a dovolit si být šťastný – prožít takový život, jaký si přejete a s kým si přejete a jít tomu s odvahou naproti.

Doporučuji, ať už je vám „-náct“ nebo o pár let víc, ať už hledáte odpočinkovou beletrii, nebo vás láká námět v souvislosti s LGBT tématikou. V každém případě je za mě Muffin a čaj dobrá volba.

Addair, T. (2018). Muffin a čaj. Praha: Yoli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *