Archiv akcí

Archiv akcí

 

 

Kink Aware poradenství v českém kontextu
4. 9. 2021 | Městské divadlo Český Krumlov

Příspěvek v rámci Symposia České společnosti pro sexuální medicínu.

 

 

BDSM a coming out, BDSM a bezpečnost, BDSM a domácí násilí – přednášky a diskuse
31. 7. 2021 | BDSM klub Ateliér, Praha

Akce bude probíhat formou přednášky a diskuse, při které rádi zodpovíme vaše dotazy.

Přednášející: Zdeňka a Marek.


Online stream s projektem Terap.io
13. ledna 2021, 18:00 | online

Online rozhovor o vztazích a sexualitě.

 


„Úchylná kavárna“ II se Zdeňkou a Markem
7. února 2020, 16:00 | Praha

Setkání s přispěvateli projektu Bohemian Taboo, kteří finančně podpořili vydání knihy Bohemian Taboo Stories.

 


Zdeňka Pospíšilová: BDSM v mýtech a výzkumech
 17. 1. 2020, 17:00 | Viničná 7 (Přírodovědecká fakulta UK, posluchárna zoologie B7 ve 2. patře), Praha

BDSM je oblastí, která dosud zůstává opředena řadou mýtů a iracionálních představ. V přednášce se budeme věnovat vymezení tohoto pojmu a jeho limitům z hlediska odborného uchopení, dále souvislostem s menšinovými sexuálními variacemi, jako je např. sadismus a masochismus, a podíváme se na to, jaká je realita častých představ, které se o BDSM tradují a jak se k nim staví věda.

Přednáška proběhne v rámci přednáškového cyklu Pátečníci, organizovaného Popularizační sekcí Českého klubu skeptiků Sisyfos. Je bezplatná (vstup dobrovolný) a zúčastnit se jí může každý zájemce z řad široké veřejnosti bez ohledu na členství v klubu, jediným limitem účasti je kapacita místa konání.

Více informací ZDE >>>


„Úchylná kavárna“ se Zdeňkou a Markem
6. prosince 2019 | Centrála, Jateční 498/39, Praha

Setkání s přispěvateli projektu Bohemian Taboo, kteří finančně podpořili vydání knihy Bohemian Taboo Stories.


Sadomasochismus – sexuální variace
12. listopadu 2019 | Filozofická fakulta UK, Celetná 20, Praha

Přednáška proběhne v rámci předmětu Sexuální psychologie, určeného primárně studentům Psychologie.

Čas a místo konání:15:50, místnost 332


Účast na křtu knihy Bohemian Taboo Stories
 1. 11. 2019, 19:00 | Černá labuť Art & Event Gallery, Praha

Křest knihy Bohemian Taboo Stories – „O lidech, kteří dělají něco sexy“ proběhne v prostorách Černé labutě Art & Event Gallery. Kromě výstavy ilustrací a fotografií z knihy Bohemian Taboo Stories se můžete těšit i na zajímavý program. Křtu zůčastní také většina spoluautorů knihy, ale i těch, o kterých kniha je, a budete je tedy moci poznat osobně. Na křtu proběhne autorské čtení jedné z kapitol knihy, o hudební složku se postará K.SANDRA a pak pro vás čeká ještě jedno překvapení, které si přichystala jedna z protagonistek naší knihy. Připraveno bude i malé občerstvení. Točit se bude speciální pivo Bohemian Taboo od Crazy Clown Brewery.

Prostor Černá labuť Art & Event Gallery je opravdu nádherný, není však nafukovací. Počet míst je tedy limitován. Proto, pokud se chcete křtu zúčastnit, neváhejte s příspěvkem na HitHitu, ve kterém je zahrnuta i odměna v podobě vstupu na křest Bohemian Taboo Stories. Vyberte si odměnu „Bohemian Taboo Stories – balíček PLATINUM“.

Lístek na akci zakoupíte ZDE >>>


BDSM a domácí násilí – přednáška a diskuse

 26. 10. 2019 | BDSM klub Ateliér, Praha

Zajímá vás, zda existuje podobnost mezi BDSM a domácím násilím? Může se objevit obojí v rámci jednoho vztahu? Jak jedno od druhého odlišit, jaké podoby může nekonsensuální násilí mít a co dělat v případě, že se s ním ve vztahu vy nebo někdo z vašich blízkých setká? Těmto tématům se budeme společně věnovat.

Akce bude probíhat formou přednášky a diskuse, při které rádi zodpovíme vaše dotazy.

Přednášející: Zdeňka a Marek.


Marek Pospíšil: Možnosti využití TSTS v léčbě sexuálních dysfunkcí

5. 6. 2019 | Uherské Hradiště

TSTS (Transformační systemická terapie podle Satirové) je psychoterapeutický směr, který lze využít u klientů s obtížemi v sexuální a intimní oblasti. Příspěvek představí kazuistiku klienta, u kterého byl tento přístup úspěšně využit. Příspěvek v rámci XVIII. ročníku mezinárodní vědecké konference O sexualitě a lidských vztazích. Více o konferenci naleznete ZDE >>>

 


Zdeňka Pospíšilová: Sadomasochisté v mýtech a výzkumech
6. 6. 2019 | Uherské Hradiště
O lidech, provozujících sadomasochistické aktivity, se traduje celá řada věcí. Ne všechny se ale zakládají na realitě – vznikají tak mýty a stereotypní představy o tom, kdo tito lidé jsou, jak ke svým „zálibám“ přišli a jak se v rámci nich chovají. Mohou se lidé, kteří provozují sadomasochistické aktivity skutečně lišit od tzv. „vanilek“ i v něčem jiném, než ve svém sexuální chování? Jakou roli v tom hraje motivace? A proč je vlastně důležité se tímto tématem v dnešní době z odborného pohledu věnovat? … a v neposlední řadě: může být i „vanilkový sex“ nebezpečný? 🙂 Příspěvek v rámci XVIII. ročníku mezinárodní vědecké konference O sexualitě a lidských vztazích. Více o konferenci naleznete ZDE >>>

 

 

 • 10. 11. 2017 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: BDSM vztah – vztah na hraně? Přednáška proběhla v rámci akce Evropský semestr psychologie, s podtitulem On the Borders of Psychology and Beyond.
 • 8. 6. 2017 Řezníčková, Z.: Partnerský sadomasochismus vs. partnerské vztahy. XVII. ročník mezinárodní vědecké konference O sexualitě a lidských vztazích v Uherském Hradišti. Vyžádaný příspěvek.
 • 12. 4. 2017 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: Partnerský a konsensuální sadomasochismus – přednáška a diskuse. Přednáška proběhla v rámci předmětu Lidská sexualita na FHS UK.
 • 14. 2. 2017 Pospíšil, M.: Specifika přístupu ke klientům s tématem dominantně-submisivní vztahy a partnerský sadomasochismus. Konference v rámci Národního týdne manželství (Centrum psychologicko-sociálního poradenství Středočeského kraje), Praha.
 • 10. 2. 2017 Řezníčková, Z.: Když se řekne BDSM. Přednáška proběhla v rámci Dámské jízdy v kině Vltava v Kralupech nad Vltavou.
 • 22. 11. 2016 2. povídací setkání v kavárně: Sadomasochismus ve výzkumu, Centrála Klub Holešovice
 • 25. 10. 2016 Řezníčková, Z.: BDSM jako způsob změny stavu vědomí. Přednáška proběhla v pražské kavárně Centrála.
 • 20. 9. 2016 1. povídací setkání v kavárně, Centrála Klub Holešovice
 • 30. 7. 2016 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: workshop Ochutnávka D/s praxe, workshop proběhl v rámci X. ročníku mezinárodního festivalu anime, mangy, japonské kultury a her – Advik.
 • 30. 7. 2016 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: Přednáška Úvod do BDSM a 8 největších mýtů. Přednáška proběhla v rámci X. ročníku mezinárodního festivalu anime, mangy, japonské kultury a her – Advik.
 • 29. 7. 2016 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: Přednáška Od Nyotaimori po Tamakeri. Přednáška proběhla v rámci X. ročníku mezinárodního festivalu anime, mangy, japonské kultury a her – Advik.
 • 29. 7. 2016 Řezníčková, Z.: Přednáška BDSM v Japonsku. Přednáška proběhla v rámci X. ročníku mezinárodního festivalu anime, mangy, japonské kultury a her – Advik.
 • 29. 7.  2016 Řezníčková, Z., Zdycopter.: Přednáška České vs. japonské zákony o sexu. Přednáška proběhla v rámci X. ročníku mezinárodního festivalu anime, mangy, japonské kultury a her – Advik.
 • 21. 6. 2016 Řezníčková, Z.: Přednáška a diskuse 8 největších mýtů o BDSM, Centrála Club Holešovice.
 • 30. 4. 2016 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: Přednáška a diskuse Dominantně-submisivní vztahy a partnerský sadomasochismus, přednáška proběhla ve spolupráci s ČASP na katedře Psychologie FF UK.
 • 27. 4. 2016 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: Přednáška a seminář Dominantně-submisivní vztahy a partnerský sadomasochismus, přednáška proběhla v rámci předmětu Lidská sexualita na FHS UK.
 • 12. 3. 2016 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: Přednáška a diskuse Dominantně-submisivní vztahy a partnerský sadomasochismus, přednáška proběhla v rámci XIII. celostátní konference ČASP – Láska ve 21. století.
 • 1. 8. 2015 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: Přednáška BDSM, přednáška proběhla v rámci X. ročníku mezinárodního festivalu anime, mangy, japonské kultury a her – Advik.
 • 31. 7. 2015 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: Přednáška Od nyotaimori po tamakeri, přednáška proběhla v rámci X. ročníku mezinárodního festivalu anime, mangy, japonské kultury a her – Advik.
 • 6. 5. 2015 Řezníčková, Z., Pospíšil, M.: Přednáška a beseda:  BDSM a partnerský sadomasochismus, přednáška proběhla v rámci předmětu Lidská sexualita na FHS UK v Praze.
 • 23. 1. 2012 Pospíšil, M. Vnitřní coming out u lidí praktikujících BDSM. Konference Kvalitatívny prístup a metódy vo vedách o človeku, Bratislava.